Folie parotěsná - AL

zvětšit obrázek: Folie parotěsná - AL
Popis výrobku:
Nosnou částí fólie STROTEX je polyetylenová mřížka a polyesterová fólie s vakuově nanesenou hliníkovou vrstvou, která zabezpečuje její reflexní schopnost. Polyesterová fólie ve spojení s fólií polyetylénovou zabezpečuje ještě vysokou nepropustnost vody a vodních par.

Funkce:
Parotěsná reflexní zábrana STROTEX zabraňuje v pronikání vodních par vzniklých činností v domě i vodních par vydýchaných lidmi v domě do střešní konstrukce a izolace, kde jinak tyto páry kondenzují a způsobují vznik plísní a hnilobu dřevěné konstrukce domu. Reflexní fólie se též vyznačuje reflexním účinkem, to znamená, že odráží sálavou složku tepla zpět do místnosti.

No.NázevMJBalení
[MJ]
Cena
bez DPH
[Kč/MJ]
6001050Fól.parotěsná-AL 90g(75m2) STROTEXm275.0028,00
6001054Fol.parotěsná-AL 150g(75m2) STROTEXm275.0039,00
6001061Fol.parotěsná-AL 180g(75m2) STROTEXm275.0052,00

Návod k montáži:
Parotěsná reflexní zábrana STROTEX se umísťuje mezi tepelnou izolaci a vnitřní obklad místnosti. Pokládá se horizontálně i vertikálně na vnitřní stranu krokví, či jinou nosnou konstrukci střechy těsně k aplikované tepelné izolaci. Připevňuje se sponami mechanické sešívačky, popřípadě pozinkovanými nebo hliníkovými hřeby. Každý průnik hřebu je nutno utěsnit. Je třeba dbát na pečlivé slepení jednotlivých pásů parotěsné reflexní fólie pomocí lepící pásky, vyloučit v ní jakékoliv otvory, dotěsnit parotěsnou zábranu pomocí komprimačních pásek ke všem konstrukcím (okna, zdi a tak dále). Parotěsnost zábran nesmí být narušena ani rozvody elektřiny a vody.Pro dosažení reflexního účinku fólie STROTEX jsou důležité 2 podmínky :
Parotěsná reflexní fólie STROTEX se pokládá tak, aby hliníková vrstva směřovala do vnitřního prostoru objektu.
Mezi fólií a podhledem je třeba vytvořit mezeru 4-6 cm.

Balení:
Fólie se dodává v rolích 1,5 x 50 m zabalených do polyetylénové hadice.

Skladování:

Role skladovat ve vertikální poloze, bez přístupu slunečního záření a UV záření.