Lišta schodová MOSAZ - profil L

zvětšit obrázek: Lišta schodová MOSAZ - profil L
Popis výrobku
Ukončovací lišty slouží k ochraně hran obkladových ploch proti mechanickému poškození za použití keramických obkladů a dlažeb. Slouží rovněž k dekorativním účelům. Nosný profil nesmí přesahovat přes obklad nebo dlažbu. Provedení „masiv“ umožňuje použití profilu i na ukončení schodišťových hran. Provedení „odlehčený“ je vhodné k dekorativním účelům. Vzhledem k síle stěny profilu 1mm není vhodné na ukončení schodišťových hran.

Materiál
Mosaz přírodní: surový materiál bez povrchové úpravy. Mosaz přírodní: Profil je vhodný do vnitřního prostředí, méně vhodný do exteriérů a prostředí se zvýšenou vlhkostí. Případné ztmavnutí povrchu profilu není na závadu. Profil se pokryje tenkou vrstvou patiny, která chrání povrch před další oxidací. Uvedení povrchu do původního stavu lze mechanicky (brusná vlna, leštící pasta).

No.NázevMJBalení
[MJ]
Cena
bez DPH
[Kč/MJ]
2005015Profil(MOSAZ) L 8mm/2,5 ukončovacím2.50255,00
2005016Profil(MOSAZ) L 10mm/2,5 ukončovacím2.50295,00
2005017Profil(MOSAZ) L 12,5mm/2,5 ukončovacím2.50305,00

Všeobecné upozornění

Po instalaci je vždy nutno ihned odstranit zbytky lepidla, malty a spárovacích materiálů a nechat okolí profilu a profil přirozeně odvětrávat, aby se mohla všechna přebytečná voda, která nebyla spotřebovaná při chemickém procesu vyzrávání, odpařit. Profil je třeba uložit s plným dosedem a pečlivě vyplnit všechny dutiny profilu. Provedení mosaz přírodní jsou více citlivá na kyselé a alkalické prostředky (cementové materiály), jež ve spojení s vlhkostí a podle koncentrace a doby působení mohou vést ke korozi. Údržba profilů by měla být prováděna pouze správně naředěnými neagresivními čisticími prostředky, profily by však neměly být dlouhodobě vystaveny působení přípravku. Nezbytností je profil po každé údržbě omýt dostatečným množstvím čisté vody, aby na povrchu nezůstaly zbytky chemikálií. Mezi agresivní čisticí prostředky patří např. prostředky na odstraňování vodního kamene, čištění odpadů, čištění cementových usazenin, přípravky na odstraňování připečených nečistot ze sporáků apod.