Okenní profil LPE - parapetní

zvětšit obrázek: Okenní profil LPE - parapetní
Popis:
LPE parapetní profil se sklovláknitou armovací tkaninou a pěnovou páskou pro zajištění dilatujícího napojení parapetního profilu na tepelný izolant v kontaktním zateplovacím systému – ETICS.

Materiál:
PVC odolné alkalickému prostředí, sklovláknitá armovací tkanina Vertex R 117 ETAG-004, oboustranně samolepící PE dilatační páska s uzavřenými póry
No.NázevMJBalení
[MJ]
Cena
bez DPH
[Kč/MJ]
1002040LPE-okenní profil 2,0 parapetním2.0036,00

Použití - výhody:

  • zajišťuje neoddělitelné dilatující spojení parapetního profilu s izolantem
  • zabraňuje prostupu chladu a hluku
  • chrání systém proti povětrnostním vlivům
  • zabraňuje vzniku vlasových trhlin v místě napojení
  • odpadá dodatečné tmelení spár

 

Návod na montáž:

LPE parapetní profil nejprve přiložíme k dolní hraně ostění stavebního otvoru a podle výšky samolepicí dilatační pásky a šířky profilu vyřízneme v izolantu drážku, kterou vymažeme stavebním lepidlem. Lepidlo naneseme i pod spodní hranu ostění na svislou plochu izolantu. Do takto připraveného lože vmáčkneme LPE parapetní profil a srovnáme ho vodováhou. Potom zatlačíme do lepidla i armovací tkaninu profilu. Lepidlo, které se nám vytlačí přes tkaninu, stáhneme a srovnáme zednickým ocelovým hladítkem do roviny. Tkaninu profilu takto postupně celou zastěrkujeme do stavebního lepidla. Vnitřní rohy ostění je zapotřebí zpevnit vložením přípravku armovací roh. Po zavadnutí lepidla sejmeme ochrannou fólii z dilatační lepicí pásky na LPE profilu a vložíme parapet do stavebního otvoru. Dorazíme ho nejprve k rámu okna a potom domáčknutím přilepíme k LPE profilu. Nakonec parapet připevníme vruty k rámu okna.