Okenní profil VLT - přiznaná hrana

zvětšit obrázek: Okenní profil VLT - přiznaná hrana
Popis:
Plast okenní profil s přiznanou – viditelnou okapnicí a sklovláknitou armovací tkaninou pro začištění omítky a zajištění svodu vody na horním ostění stavebních otvorů v kontaktním zateplovacím systému – ETICS.
Profil bývá označován také jako balkonový profil. Je možné ho použít i na ochranu rohů a odvod vody z balkonů nebo teras. Může nahradit i okapnici LO zakládacího profilu na spodní hraně systému, pokud zakládací profil není v systému na založení izolantu použitý (u nízkoenergetických nebo pasivních domů).

Materiál:
PVC - UV stabilní a odolné alkalickému prostředí, sklovláknitá armovací tkanina Vertex R ETAG-004
No.NázevMJBalení
[MJ]
Cena
bez DPH
[Kč/MJ]
1002050VLT-okenní profil 2,5 okap.přiznanám50.0036,00

Použití - výhody:

  • vyztužení rohů ostění oken nebo dveří na horní hraně stav. otvoru
  • výrazný tvar okapnice zajišťuje dokonalý odvod vody ze systému, eliminuje vzlínání vody po horním ostění a případné odmrzání omítky v zimním období
  • vyztužení rohů a odvod vody z balkonů nebo teras
  • ochrana rohů proti mechanickému poškození
  • zabraňuje vzniku vlasových trhlinvytvoření ideální rovné hrany
  • vytvoření ideální rovné hrany

 

Návod na montáž:

Okenní profily se sklovláknitou armovací tkaninou vkládáme zásadně do předem nataženého stavebního lepidla na povrchu izolantu. Profil přiložíme na roh izolantu, zatlačíme do lepidla a srovnáme vodováhou. Potom zatlačíme do lepidla i armovací tkaninu po stranách profilu. Lepidlo, které se nám vytlačí přes tkaninu, stáhneme a srovnáme zednickým ocelovým hladítkem do roviny. Tkaninu profilu takto postupně zastěrkujeme do stavebního lepidla. Vnitřní rohy ostění je zapotřebí zpevnit vložením přípravku armovací roh.