Ukončovací lišta ELOX - oblá

Popis výrobku
Ukončovací lišty slouží k ochraně hran obkladových ploch proti mechanickému poškození za použití keramických obkladů a dlažeb. Slouží rovněž k dekorativním účelům. Nosný profil nesmí přesahovat přes obklad nebo dlažbu. Provedení „odlehčený“ je vhodné k dekorativním účelům. Vzhledem k síle stěny profilu 1 - 1,4mm není vhodné na ukončení schodišťových hran.

Materiál
Al elox přírodní: elektrolytická oxidace hliníku. Profil je vhodný do vnitřního i venkovního prostředí. Síla vrstvy eloxu vzniklá elektrolytickou oxidací hliníku je od 20 do 24 mikronů. Vzniklá vrstva se vyznačuje vysokou tvrdostí, otěruvzdorností a korozní odolností.

No.NázevMJBalení
[MJ]
Cena
bez DPH
[Kč/MJ]
2009198Profil(AL-elox) oblý 8mm/2,5m ukončov.m2.5093,00
2009200Profil(AL-elox) oblý 10mm/2,5m ukončov.m2.5095,00
2009201Profil(AL-elox) oblý 12mm/2,5m ukončov.m2.50129,00

Všeobecné upozornění:

Po instalaci je vždy nutno ihned odstranit zbytky lepidla, malty a spárovacích materiálů a nechat okolí profilu a profil přirozeně odvětrávat, aby se mohla všechna přebytečná voda, která nebyla spotřebovaná při chemickém procesu vyzrávání, odpařit. Profil je třeba uložit s plným dosedem a pečlivě vyplnit všechny dutiny profilu. Do míst s větší náročností na úklid a údržbu, jako jsou například koupelny, doporučujeme použít materiál s povrchovou úpravou elox. Eloxovaná provedení mohou vykazovat reakci na některé cementové (spárovací) materiály a agresivní čisticí prostředky, kdy může dojít k narušení povrchu eloxu. Údržba profilů by měla být prováděna pouze správně naředěnými neagresivními čisticími prostředky, profily by však neměly být dlouhodobě vystaveny působení přípravku. Nezbytností je profil po každé údržbě omýt dostatečným množstvím čisté vody, aby na povrchu nezůstaly zbytky chemikálií. Mezi agresivní čisticí prostředky patří např.: prostředky na odstraňování vodního kamene, čištění odpadů, čištění cementových usazenin, přípravky na odstraňování připečených nečistot ze sporáků apod.