Ukončovací lišta MOSAZ - oblá

zvětšit obrázek: Ukončovací lišta MOSAZ - oblá
Popis výrobku
Ukončovací lišty slouží k ochraně hran obkladových ploch proti mechanickému poškození za použití keramických obkladů a dlažeb. Slouží rovněž k dekorativním účelům. Nosný profil nesmí přesahovat přes obklad nebo dlažbu. Provedení „odlehčený“ je vhodné k dekorativním účelům. Vzhledem k síle stěny profilu 1 - 1,4mm není vhodné na ukončení schodišťových hran.

Materiál
Mosaz přírodní: surový materiál bez povrchové úpravy. Mosaz přírodní: Profil je vhodný do vnitřního prostředí, méně vhodný do exteriérů a prostředí se zvýšenou vlhkostí. Případné ztmavnutí povrchu profilu není na závadu. Profil se pokryje tenkou vrstvou patiny, která chrání povrch před další oxidací. Uvedení povrchu do původního stavu lze mechanicky (brusná vlna, leštící pasta).

No.NázevMJBalení
[MJ]
Cena
bez DPH
[Kč/MJ]
2009015Profil(MOSAZ) oblý 8mm/2,5 ukončovacím2.50282,00
2009020Profil(MOSAZ) oblý 10mm/2,5 ukončovacím2.50298,00

Všeobecné upozornění:

Po instalaci je vždy nutno ihned odstranit zbytky lepidla, malty a spárovacích materiálů a nechat okolí profilu a profil přirozeně odvětrávat, aby se mohla všechna přebytečná voda, která nebyla spotřebovaná při chemickém procesu vyzrávání, odpařit. Profil je třeba uložit s plným dosedem a pečlivě vyplnit všechny dutiny profilu. Provedení mosaz přírodní jsou více citlivá na kyselé a alkalické prostředky (cementové materiály), jež ve spojení s vlhkostí a podle koncentrace a doby působení mohou vést ke korozi. Údržba profilů by měla být prováděna pouze správně naředěnými neagresivními čisticími prostředky, profily by však neměly být dlouhodobě vystaveny působení přípravku. Nezbytností je profil po každé údržbě omýt dostatečným množstvím čisté vody, aby na povrchu nezůstaly zbytky chemikálií. Mezi agresivní čisticí prostředky patří např.: prostředky na odstraňování vodního kamene, čištění odpadů, čištění cementových usazenin, přípravky na odstraňování připečených nečistot ze sporáků apod.