Ukončovací lišta NEREZ - oblá

zvětšit obrázek: Ukončovací lišta NEREZ - oblá
Popis výrobku
Ukončovací lišty slouží k ochraně hran obkladových ploch proti mechanickému poškození za použití keramických obkladů a dlažeb. Slouží rovněž k dekorativním účelům. Nosný profil nesmí přesahovat přes obklad nebo dlažbu.

Materiál
Nerez leštěná: surový materiál chemicky leštěný. Profil je vyroben z ušlechtilé oceli (nerez) mech. tvářením. Nerezové provedení má zvýšenou odolnost proti korozi v chemickém prostředí (např. nízké koncentrace kyselin, louhů, solí chloru apod.) Je vhodné při kontaktu s mořskou vodou, do bazénů a chemicky náročných provozů.

No.NázevMJBalení
[MJ]
Cena
bez DPH
[Kč/MJ]
2009030Profil(NEREZOVÝ) oblý 6mm/2,5 ukončov.m2.50185,00
2009035Profil(NEREZOVÝ) oblý 8mm/2,5 ukončov.m2.50205,00
2009040Profil(NEREZOVÝ) oblý 10mm/2,5 ukončov.m2.50210,00
2009045Profil(NEREZOVÝ) oblý 12,5mm/2,5 ukončovm2.50220,00

Všeobecné upozornění-údržba

Po instalaci je vždy nutno ihned odstranit zbytky lepidla, malty a spárovacích materiálů a nechat okolí profilu a profil přirozeně odvětrávat, aby se mohla všechna přebytečná voda, která nebyla spotřebovaná při chemickém procesu vyzrávání, odpařit. Profil je třeba uložit s plným dosedem a pečlivě vyplnit všechny dutiny profilu. Cementové materiály působí ve spojení s vlhkostí alkalicky a podle koncentrace a doby působení mohou vést ke korozi. Nerezová ocel je obecný název pro materiál, který za běžných podmínek nepodléhá korozi, tzn. je odolný vůči oxidaci. Korozní odolnost je založena na přirozené schopnosti tzv. pasivace povrchu železa, jež vychází z chemického složení, tedy vychází z příměsí prvků, jako jsou chrom, nikl a molybden. Nerezové oceli tak díky pasivované vrstvě vykazují výrazně lepší korozní odolnost oproti běžné oceli. Tato odolnost však může být oslabena, pokud dojde k částečnému nebo celkovému poškození pasivované vrstvy buď chemickými, či mechanickými vlivy. Koroze pak může zcela poškodit materiál.